Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Džun Juan Cigunas – kas tai?
Džun Juan Cigunas – kas tai?

Kokia prasmė slypi Džun Juan Cigun pavadinime?

Džun Juan – lyguma vidurio Kinijoje – tai geografinis tos vietovės, iš kur kilo ši Cigun kryptis, pavadinimas. Prieš daugelį metų taip vadinosi labai didelė Kinijos centre esanti provincija, kuri dabar yra suskilusi į tris. Ten yra ir garsusis Šaolin vienuolynas. Tačiau dar egzistuoja kelios „Džun“ ir „Juan“ reikšmės.

Žodis Džun verčiamas kaip centras, vidurys. Siejant su Cigun, šis žodis reikštų „vidurio kelias“, „laikytis viduriuko“. Ir čia galima būtų išskirti kelis aspektus.

Žiūrint iš pasaulietiškai-filosofinio taško, žmogus suvokiamas kaip Visatos dalis. Nenutrūkstamo vystimosi procese žmogus yra susijęs su Visata ir sistemoje Žemė-Žmogus-Kosmosas užima vidurinę, centrinę poziciją. Taigi kiekvienas iš mūsų esame Visatos centras. Tobulinant, vystant ir tyrinėjant save, mes galime suprasti Žemę su Kosmosu, o taip pat suvokti ir savo vietą, misiją bei užduotis.

Mūsų šiuolaikinio gyvenimo atžvilgiu samprata „Džun“ yra „auksinio viduriuko“ filosofijos rūšis. Tai reiškia, kad mūsų emocinė būsena turėtų būti stabili ir neturėtų įsiplieksti staigūs pykčio, džiaugsmo, įsižeidimo ar kitos kokios emocijos protrūkis... Visko turi būti saikingai: ne per daug, bet ir ne per mažai.

Emocinę pusiausvyrą turi lydėti ir fizinio kūno pusiausvyra. Kai mes vaikštome, mūsų kūnas neturėtų linguoti į šalis, mūsų protas ir žvilgsnis neturėtų klaidžioti, kad mūsų energija neišsisklaidytų aplinkoje. Mes turime nukreipti savo žvilgsnį į savo vidų ir atsiriboti nuo mus supančios aplinkos.

Aukščiausias Džun Juan Cigun tikslas – tai praeiti Kelią nuo paprasto žmogaus iki pasiekusio pilnatvę, kosminio žmogaus, žmogaus, kuris supranta ir žmones, ir Visatos vystimosi įstatymus, gyvenančio paklūstant šiems įstatymams, sąmoningai vykdančio savo užduotį ir neprisirišusio prie savo fizinio kūno.

Daugelyje mokyklų atliekant pratimus ypatingas dėmesys skiriamas erdvinei orientacijai. Čia šito nereikalaujama.

Džun Juan Cigun sistema yra aukščiausias Cigun lygis ir yra pakilusi virš įprasto mums įsivaizdavimo apie kryptį, erdvę ir laiką. Tikrajam Cigun meistrui neegzistuoja nei erdvė, nei laikas.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai