Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Kas yra Cigunas ir kodėl jis mums reikalingas
Kas yra Cigunas ir kodėl jis mums reikalingas

Siui Mintanas:

Kaip jau visiems yra žinoma, Kinija yra labai sena valstybė, jos istorija skaičiuoja daugiau nei 5000 metų. Ir per visus šiuos tūkstančius metų labai intensyviai vystėsi dvi kryptys: viena surišta su gunfu (kung fu), kita – su tradicine kinų medicina. Kodėl? Todėl, kad senaisiais laikais žmogus buvo labai silpnas, daug silpnesnis už laukinius gyūnus. Jis buvo priverstas gintis nuo tų laukinių gyvūnų ir medžiodamas susirasti sau maisto. Štai kodėl dar tuomet buvo išrasta kovos technika – kovos menai, kurie vėliau gavo ušu ir gunfu pavadinimus ir tapo populiariais visame pasaulyje. Bet vien to nežteko: žmogus dar turėjo pisitaikyti prie įvairių klimatinių sąlygų bei kovoti su įvairiomis ligomis. Todėl jau nuo seniausių laikų pradėjo rastis įvairūs kovos su ligomis metodai. Vieni naudojo visokias žoleles ir maistą, kiti – naudojo būdą, kuris lavino savaiminį organizmo sugebėjimą atsispirti ligoms.

Ir būtent pastarąjį metodą mes šiandien vadiname Cigun. Galima teigti, kad iš vienos pusės – tai savireguliacijos, sveikatos stiprinimo ir gyvenimo harmonijoje su gamta menas, bet kita vertus...

Kita vertus, žmogui nuolat kyla klausimai, atrodytų, neturintys jokio ryšio su kadieniais rūpesčiais ir sveikata: kas mes? Iš kur mes kilome? Kaip ir iš kur atsirado Visata? Ir, žinoma, žmogų visiais laikais kankino klausimas, kas yra Mirtis, kas su mumis įvyksta po mirties? Ar mirtimi užsibaigia visas mūsų gyvenimas, ar visgi kažkas lieka ir po jos?

Bet kaip visa tai sužinoti, ir ar išvis įmanoma sužinoti?

Žmonija viso savo egzistavimo metu, išradinėjo daugybę metodų, tam, kad palengvintų sau gyvenimą – padarytų labiau komfortišką savo būtį Žemėje. Šiandien mes turime būstą, saugantį mus nuo blogo oro, perpildytą įvairios buitinės technikos, patogias transporto ir komunikacijos priemones, sukurta galinga pramogų industrija... Mokslo ir technikos pasiekimai šiandien leidžia prisiliesti prie Kosmoso platybių, vystyti genų inžineriją, klonuoti gyvus organizmus... Tačiau vis dar lieka nežinoma daugelio „neišgydomų“ ligų priežastis, atsiranda taip vadinamos „civilizacijos ligos“: hipertonija, diabetas, nutukimas, infarktai, insultai, depresija... ir, beje, labai ankstyvame amžiuje. Daugelis jaunų žmonių patiria staigų infarktą, sustoja širdis, mirtis užklumpa žmogų jau nuo 30-ties metų, diabetas ir nutukimas pastebimas jau vaikystėje. Taigi iš tikrųjų mes apie save žinome labai nedaug.

Bet ką gi mes turime apie save žinoti? Kokios ligos laikomos rimtomis ir bendromis mums visiems?

Su kiekviena diena mes senstame. O kai senatvė ateina, mes suvokiame, kad dar labai daug norime padaryti, bet jau nebegalime – senatvė trukdo. Niekas senti nenori, tačiau mes negalime sutrukdyti senatvei ateiti. Mums tenka prie jos artintis visą savo gyvenimą, nes mes tiesiog nežinome būdų, kaip tam užkirsti kelią. Taigi mes senstame...

Dar viena didelė problema – tai kančia. Kančia sukelia ligas ne tik fiziniame kūne – dažnai kančia yra susijusi su mūsų dvasine būsena, sielos ligomis. Mums skauda, kai mūsų nesupranta, kai mes jaučiamės vieniši, kai miršta artimas žmogus...

Todėl mums reikalingas metodas, gebantis pakeisti mūsų gyvenimą.

Cigun ir yra toks metodas.

Bet kokia mūsų veikla yra nukreipta mūsų gyvenimo kokybės gerinimo link. Mes mokomės ir dirbame, kad galėtume patenkinti savo fizinio kūno, o po to ir dvasinius, poreikius. Kas gi yra tie dvasiniai poreikiai?

Jutimo organų ir intuicijos padedami mes suvokiame save, gamtą, visą mus supantį pasaulį. Kuo labiau yra išlavinti mūsų jutimai, mūsų vidinis pasaulis, tuo giliau mes visa tai galime pažinti. Todėl galime teigti, kad mūsų gyvenimo kokybė betarpiškai yra susijusi su mūsų jutimais, mūsų kūno pojūčiais. Todėl tai, ką mes darome, darome atitinkamai mūsų jausmams arba darome tai dėl jų.

Cigun – tai tokia meno šaka, tokia praktika, kuri leidžia mums, padedant mūsų pačių jutimams ir vidiniam pasauliui, giliau pažinti Gyvenimą. Ir ne tik pažinti bei suvokti, bet dar ir keisti: keisti ligą į sveikatą, liūdesį į džiaugsmą... Užsiimant Cigun praktikomis, lavėja mūsų jutimai ir intuicija, o tai leidžia mums patenkinti mūsų sielos, mūsų dvasios poreikius, gauti atsakymus į taip rūpimus klausimus apie Gyvenimą ir Mirtį. O nuo ko gi priklauso šie jutimai ir su kuo jie susiję?

Kaip žmogiškos būtybės mes turime fizinį kūną, sąmonę, dvasią ir energiją. Kas yra ta mūsų energija – niekas tiksliai nežino. Tačiau mes žinome, kad be energijos gyvenimas yra neįmanomas, o jei energijos mažai, mes jaučiame nuovargį ir taip po truputį ima rastis įvairios ligos.

Energija – tai tokia substancija, kurią mes galime jausti ir panaudoti savo sveikatos stiprinimui, savo smegenų veiklos gerinimui ir sąmonės plėtimui. Energija – tai tas instrumentas, su kuriuo galime pagerinti savo gyvenimą. Ir Cigun taip pat padeda to pasiekti.

Egzistuoja daug Cigun krypčių ir mokyklų: daoistinė, konfucionistinė, budistinė, kovos menų, medicininė ir kt.

Ypatingą vietą čia užima Džun Juan Cigun kryptis – pati seniausia iš visų šiandieną žinomų. Šiai krypčiai daugiau nei 7000 metų. Ji atsirado dar tais laikais, kai Kinijos teritorija buvo pasidalinusi į atskiras gentis. Galbūt dėl to Džun Juan Cigun kryptis yra lyginama su medžio kamienu, o visos kitos – su jo šakomis. Džun Juan verčiama kaip Vidurio Kinijos lyguma esanti Geltonosios upės Chuanche rajone. Būtent iš ten ir kilo ši sistema. Tūkstančius metų tai buvo „slapti mokymai“ ir pasauliui atsivėrė tik mūsų dienomis, XX a. septyniasdešimtaisiais metais. Tai visuminė žinių ir praktikos metodų sistema, jungianti savyje pratimus, meditaciją ir įvairius kvėpavimo būdus, nukreiptus į žmogaus tobulėjimą, jo sveikatos stiprinimą ir gydymą, sąmonės plėtimą, savo gyvenimiškų užduočių ir misijos suvokimą. Ši praktika prieinama įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės žmonėms, tuo tarpu nereikalaujama imtis kažkokių dirbtinių priemonių, keičiančių gyvenimo būdą, dienos režimą ar mitybą. Ši sistema nėra jokia religinė pakraipa, nėra surišta su jokia ideologija, ir yra tiesiog mokslas apie gyvenimą plačiąja prasme. Turbūt todėl daugelyje šalių yra įkurti mokslo, sveikatingumo ir gydymo centrai ar asociacijos, yra leidžiamos knygos ir video medžiaga, vedami užsiėmimai visiems norintiems, taip pat kasmet vyksta intensyvūs užsiėmimai Tarptautiniame Ušu, Gunfu ir Cigun mokymo centre, esančiame Šaoline (Kinija)

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai