Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Paskaita pradedantiesiems
Paskaita pradedantiesiems

Paskaita pradedantiesiems, Alušta (2005 m.)

Parengė T. Litvin ir T. Martinova.

Kinų kalboje yra tokia patarlė: jeigu jūs nusišypsosit vieną kartą - tai dešimčia metų prailginsite sau gyvenimą. Todėl jei jums dabar 50 metų nereikia juoktis 5 kartus, užteks tik 4.

Kai žmogus pirmą kartą ateina į ciguno paskaitą, aš manau, kad pirmiausia jam kyla klausimas “Kas yra cigunas?”.

Esu įsitikinęs, kad savo gyvenime jūs nuolat susipažįstate su energija. Gali būti, kad jūs negirdėjote pavadinimo „ci“, tačiau tikrai tai jautėte. Pavyzdžiui, po įtempto darbo arba esant prastai emocinei būklei jūs galėjote jaustis labai pavargę. Kai mes pavargstame, tai sakome, kad mums trūksta energijos. Kinijoje tokiu atveju paprastai sakoma, kad trūksta ci. Mes sakome, kad mums trūksta jėgų, kūne trūksta energijos.

Taigi, mes norime gerai suprasti, kas gi yra ci. Mes norime žinoti, kodėl daugelyje šalių cigun praktikuoja daugybė žmonių. Ką mums gali duoti cigun praktika? Jeigu mes skiriame laiko praktikai, tai kuo mums ši praktika gali padėti?

Pažiūrėkime, kokios mums kyla problemos. Pakelkite, prašom, rankas tie, kas visai neturi problemų.

-          Kodėl jus pasakėte, kad neturite problemų?

-          Aš apie jas negalvoju, o tiesiog gyvenu.

Tai labai geras atsakymas: žmogus atsiskiria nuo savo problemų, lyg tai atmeta jas. Tai, žinoma, susiję su mūsų protu ir mūsų emocijomis, mūsų būsena. Jeigu mes negalvojame, kad turime kažkokių problemų, tai, žinoma, mes jas jausime mažiau ir mūsų sveikata pagerės. Panašu, kad tik du žmonės salėje mano, kad problemų nėra. Aš įsitikinęs, kad jei visi galvos, kad problemų nėra, tai tada mūsų santykiai pagerės, gyvenimas pagerės. Jeigu visi manytų, kad neturi problemų - gydytojai prarastų darbą ir tada problemos kiltų gydytojams.

Savo gyvenime mes iš tikrųjų susiduriame su įvairiais sunkumais, pavyzdžiui, mes sergame. Ar būna taip, kad jūs jaučiate  nemalonius pojūčius fiziniame kūne, tokius kaip skausmas, diskomfortas, dilgčiojimas, sunkumas, o gydytojai negali išsiaiškinti priežasties? Dalis žmonių serga lėtinėmis ligomis arba  jaučia nemalonius pojūčius ilgą laiko tarpą, pavyzdžiui, 10 arba 20 metų. Tokie žmones jau susigyvenę su savo ligomis ir negali jų atsikratyti. Jie išbandė įvairius metodus, bet jiems vis tiek  nepavyko visiškai pasveikti.  Pavyzdžiui, jus kažkada nukritote arba turėjote kažkokią traumą ir po to tam tikroje vietoje nuolat jaučiate skausmą. Galbūt, tai buvo labai seniai, bet jūs vis tiek jaučiate tą vietą, o kreipimasis pas medikus nepadeda. Mes norime žinoti kokia yra tokios problemos priežastis. Ar galima išsiaiškinti kur slypi ši problema, pažiūrėti į ją kitu kampu, rasti galimybę jos atsikratyti?

Jeigu mums kažkur skauda, mes įpratę vartoti medikamentus, kurie tą skausmą slopina. Aš pažįstu labai daug žmonių, kurie kenčia nuolatinius galvos skausmus, migreną, ir jie praktiškai visą savo gyvenimą vartoja vaistus. Kaip jus manote, kodėl mes negalime galutinai pašalinti šių ligų priežasties įprastais medikamentais? Ar galime naudoti kokius nors kitus metodus, ne medikamentinius, gali jie mums padėti ar ne?

Šiandien tai balta dėmė, neužpildyta spraga vakarų medicinoje. Reikalas tas, kad vakarų medicina ignoruoja viską, kas susiję su energija.

Man sakė, kad Kryme daug žmonių kenčia nuo tarpslankstelinio disko išvaržų ir lėtinio prostatito. Mes tiksliai žinome problemos lokalizacijos vietą, turint omenyje sutrikimą fiziniame kūne. Ar turime mes metodus šių ligų gydymui, ar mes galime pavartoję kokius nors vaistus atsikratyti šių ligų negrįžtamai? Paprastai tokiais atvejais siūlo operaciją. Beje tai vyksta ne tik Ukrainoje arba Rusijoje, bet ir kitose šalyse - Vokietijoje, JAV, Vengrijoje. Bet operacija nesuteikia 100% garantijos. Pagerėja apytiksliai 50% pacientų, o 50% pacientų atvirkščiai - pablogėja.

Bet kas čia ne taip, turint omenyje energiją, ci?

Turint omenyje ci mes sakome, kad problema energijoje. Jeigu atsiranda disko išvarža - tai byloja apie problemą su energija šlapimo pūslės kanale. Jeigu mes pakeisime energijos kokybę šlapimo pūslės kanale, tai disko išvarža išnyks automatiškai. Ne tik aš galiu gydyti šias problemas, bet ir kiti specialistai. Jie man pasakojo, kad susipažinus su energinio gydymo metodu jie šį metodą  naudojo taip pat kaip ir aš, ir praktiškai visi pacientai pasveikdavo.

Jūs ko gero gerai žinote, kad prostatitas - labai nemalonus susirgimas, ir perkopus 50-metį ši liga priverčia kentėti daugelį vyrų. Esant prostatitui naktį tenka keltis  4–5 kartus. Jūs suprantate, kad dėl to nukenčia miego kokybė.  Labai daug žmonių mano, kad šis susirgimas yra susijęs su dėl amžiaus įvykusiais pakitimais atitinkamuose organuose, todėl senstant ši problema atsiranda savaime. Bet remiantis cigun mes galime pasakyti, kad fiziniai organai tampa „pažeidžiami“ tuomet, kai jie nebegauna pakankamai energijos.

Jeigu koks nors organas dirba nepakankamai gerai, tai paprastai bandoma aptikti problemą susijusią būtent su tuo organu, išsiaiškinti, kas su juo ne taip fiziniame lygyje. Bet ši problema nenagrinėjama energijos lygyje. O kodėl? Juk savo kasdieniniame gyvenime mes darome kitaip. Pavyzdžiui, jei nustoja veikti šviestuvas ką daro specialistas?  Jis pirmiausia tikrina, ar yra įtampa, ar šviestuvui tiekiama energija. Jis bando išsiaiškinti, su kuo susijusi problema:  su lempute (gal perdegė) ar su tinklu, laidais. Specialistas elektrikas, žinoma, iškart nustatys kur slypi problema. O kas, jeigu įtampa krenta? Elektra yra, bet jos nepakanka, įtampa žema ir tada šviesa bus blyški.

Kaip jau minėjau, jeigu mes kažkur jaučiame diskomfortą - einame tikrintis pas gydytoją, pavyzdžiui, tirtis ultragarsu arba rentgenu. Ir ten nustato, kad su organu viskas gerai, neranda jokių sutrikimų. Tai kodėl gi mums skauda? Greičiausiai šiam organui trūksta energijos, jis jos gauna nepakankamai. Tai panašu į nuovargio jausmą: jis kyla ne todėl, kad kur nors atsirado sutrikimai, o todėl, kad organizmui funkcionuoti trūksta energijos. Jums gali trūkti jėgų numatytų darbų atlikimui: galva veikia blogai ir jūs negalite tvarkyti dokumentų arba rašyti straipsnį, kartais net negalite dirbti namų ūkio darbų. Ir jūs žinote, kad jei trūksta jėgų - reikia pailsėti.

Tai tinka ir mūsų vidaus organams: kiekvienas organas tai atskiras gyvenimas ir kiekvienam organui reikalingas poilsis. Pavyzdžiui, jei žmogus valgo daug riebaus maisto arba geria daug alkoholio, jo kepenys negali gerai veikti. Jis gali daug dienų jausti šioje srityje sunkumą, bet net pasitikrinus poliklinikoje sveikatą realios problemos neišaiškins.

Nuo energijos lygio priklauso mūsų gyvenimo sąlygos bei mūsų kūno būklė. Mes galime pasakyti, kad energetiniu gydymu galima išgydyti daugelį susirgimų. Pavyzdžiui, energetiniu poveikiu galima visiškai išgydyti lėtinį prostatitą su 100% garantija. Disko išvaržą su energija taip pat galima išgydyti beveik 100% atvejų.

Yra dar viena sunki liga - astma. Ji paprastai siejama su bronchų arba plaučių problemomis ir ją gydyti sunku. Iškart po gydymo žmogus gali jaustis gėriau, bet kai atšąla orai - būklė pablogėja. Ši liga taip pat susijusi su energija. Astma atsiranda, kai plaučių srityje yra šalčio energija. Cigun praktika padeda atsikratyti šaltos energijos plaučiuose. Todėl dažnai tie, kas pradeda praktikuoti cigun, atsikrato astmos, prostatito ir stuburo problemų.

O dabar pažiūrėkime, kaip su energija yra susijusi mūsų emocinė būklė.

Jūs pastebėjote, kad kai esate energingas bei turite daugiau jėgų, tai jūsų emocinė būklė taip pat gera. Todėl, jei norite draugo kažko paprašyti arba tiesiog su juo pabendrauti, tai geriau tai daryti kuomet jis turi daug energijos ir  yra gerai nusiteikęs. O jeigu jūs bandysite  pasikalbėti su žmogumi, kuris yra žemame energetiniame lygyje, tai jis tik susierzins, prašys jūsų palikti jį ramybėje, sakys, kad yra pavargęs ir pan. Jums, turbūt, irgi buvo taip atsitikę: išgirdę tokį jūsų artimųjų arba draugų atsakymą jūs galėjote  jausti artimą stresui būseną arba stiprų nusivylimą - jus atėjote pagalbos, pasikalbėti, o jūsų bando atsikratyti. Ir tada jūs patiriate nusivylimą, kartais net ir depresiją.

O kas vyksta tada, kai jūsų pačių emocinė būklė yra prasta? Paprastai kai energijos lygis krenta, jūs jaučiate nuovargį, genda nuotaika, jūs jaučiatės nelabai gerai.

Jūsų energija stipriai įtakoja jūsų emocijas. Tuo pačiu jūsų emocinė būklė įtakoja jūsų energijos lygį. Galime perfrazuoti taip: mūsų protas, mūsų sąmonė įtakoja mūsų energetinę ir emocinę būklę.

Gavus gerą žinią jūs jaučiate energetinį pakilimą, pagerėja nuotaika. Tai reiškia, kad jei jūs norite, kad santykiai su artimaisiais, giminėmis, draugais būtų geri, reikia kartais pranešti jiems malonias žinias. Aišku, jei būtų įmanoma tokia situacija: jus grįžtate namo ir staiga ant stalo aptinkate raktą, po raktu raštelį, kad šis raktas nuo automobilio, kurį jums padovanojo ir kuris stovi kieme; jus iškart pajusite džiaugsmą, laimę. Bet galima tiesiog nustebinti artimuosius, draugus dovanėlėmis pagal savo galimybes, galbūt, tik simbolinėmis, - juk svarbiausia yra dėmesys. Automobilio nėra, bet jį galima kuo nors pakeisti. Pavyzdžiui, vienas iš mano mokinių žadėjo padovanoti man lėktuvą, bet kadangi jis jo neturėjo, tai kartą jis man padovanojo... lėktuvo modeliuką. Reikia dovanoti draugams malonias akimirkas, kad sustiprintumėte santykius, kad draugams būtų malonu su jumis bendrauti.

Grįžkime prie to, kas yra energija.

Mes dabar kalbėjome apie tai, kad mūsų susirgimai susiję su energija, mūsų emocijos susijusios su energija. Kas gi yra energija?

O kas yra oras? Čia daug oro, bet ar galite jus papasakoti, kas yra oras? Arba kas yra šiluma?

Taigi, kas yra energija mūsų kūne? Kai kurie sako, kad kažką matė. Teisingai, tai pirma energijos rūšis, kurią mes vadiname rūko energija. Ši energija juda energetiniais kanalais mūsų kūno viduje. Ši energija supa medžius, kalnus, visus augalus, mūsų kūną. 

Ar norėtumėte pajausti energiją? Dauguma žmonių sako, kad jei kažko nėra matę, tai negali suprasti. Taigi dabar aš jums suteiksiu galimybę pajausti energiją. Jeigu reikia pajausti energiją, mes turime naudotis rankomis arba savo kūnu.

Pirmiausia, padidinkime rankų, delnų jautrumą. Patrinkime delnus, kad jie įkaistų. O dabar paplekšnokime. Dabar pasistenkite pajausti, kad tarp delnų yra kamuolys ir darykime tokius judesius, tarsi bandytume jį truputi suspausti, po to – ištempti. Judiname rankas ištempdami, po to vėl suspaudžiame. Nedarykite tai su jėga, įtampa, - visiškai atpalaiduokite rankas ir pirštus ir labai minkštai spauskite bei tempkite.

O dabar mintimis mažinsime šio tarp rankų esančio kamuolio dydį taip, kad galima būtų jį įdėti į vieną, dešinę ranką; įsivaizduokite, kad kamuoliukas dešiniajame delne. O dabar vėl ištrinkite delnus. Dabar vėl įsivaizduokite, pajauskite, kad turite kamuoliuką dešinėje rankoje.  Pajauskite jį taip, lyg ten kažkas būtų. Dabar siųsime šį kamuoliuką iš dešinės rankos į kairę. Įsivaizduokite, kad mes iš dešinės rankos siunčiame kamuoliuką į kairę ranką, bet kai tik mes jį pasiunčiame,  čia atsiranda dar vienas kamuoliukas. Ir taip mes siunčiame vieną kamuoliuką paskui kitą iš dešinės rankos į kairę.

Įsiklausykite kokie pojūčiai atsiranda kairiame delne. Nereikia daryti intensyvių judesių dešine ranka, nes jūs taip siunčiate vėją. Reikia dirbti tik delnu ir pirštais lyg kažką iš jų išstumiant. Po to padidinkite atstumą tarp delnų. Jaučiate? Jūs įsitikinę, kad tai ne vėjas ir ne oras, kurį jus siunčiate? O dabar darome taip, kad galva atsidurtų tarp delnų, ir siųskite kamuoliuką iš dešinės rankos į kairę praeinant per galvą. Galva dabar bus kliūtis oro judėjimui. Ar yra dabar pojūčiai kairėje rankoje? Kai kurie pajuto šilumą, spaudimą. Vieniems pavyko, kitiems ne. Taip ir turi būti, nes negali gautis iškarto visiems. Patikrinkime, ar tai nėra mūsų vaizduotė. Padarykime taip: tiesiog atsipalaiduokite, ir mes patikrinsime, ar jūs pajausite mano energiją. Moterys tegul pakelia dešinę ranką delnu į mane, o vyrai kairę ranką delnu į mane. Atpalaiduokite rankas. Aš turiu kamuolį dešinėje rankoje, kurį siųsiu kiekvienam iš jūsų, pajauskite delnu bus kas nors ar ne. Kai kurie kažką pajuto, kai kurie nieko nepajuto.

Kai mes turime reikalų su energija, negali būti vienodų pojūčių. Jeigu vienas žmogus jaučia, o kitas ne, kas iš jų teisus? Abu. Nes šie pojūčiai remiasi asmenine patirtimi. Mes suvokiame mus supantį pasaulį savo asmeniniais pojūčiais.

Dabar mes turime tam tikros energijos pajautimo patirties. Ar galite dabar pasakyti, kas yra energija?  Tam, kad suprasti kas yra energija, būtinai reikia turėti savo patirties. Energija - tai mūsų gyvenimo dalis. Pažiūrėkime į tai taip: jeigu aš siunčiu jums energiją ir jūs ją jaučiate, reiškia ši energija egzistuoja. Jeigu aš perkeliu energiją iš vienos vietos į kitą, jūs taip pat jaučiate. Jūsų pojūčiai byloja apie tai, kad jūs kažką juntate, reiškia šis „kažkas“ egzistuoja. Mes galime naudoti šį „kažką“, šią energiją savo sveikatos gerinimui. Bet kaipgi galima įrodyti energijos egzistavimą? Tie, kas ją jaučia, laiko tai jos buvimo įrodymu.

Žmonės dažnai klausia apie neigiamą energiją: kaip ją paversti  teigiama? Tai byloja apie tai, kad mūsų įsivaizdavime egzistuoja neigiamos energijos sąvoka. Viena energija mums patinka, o kita nemaloni - jūs jos nepageidaujate. Tada kyla klausimas: ko reikia, kad ši energija mūsų neįtakotų arba kaip padaryti, kad ta energija, kuri mums nepatinka, virstų mums malonia. Kaip ją pakeisti?

Čia vėl kalbama apie pojūčius: patinka mums kažkokia energija arba ne. Jei tai susiję su jūsų mintimis - malonu arba nemalonu- tuomet tai ne energija, o jūsų priėmimas, jūsų sąmonė, protas, emocijos. Tokiu atveju iš tikrųjų galima pakeisti savo suvokimą: nemaloniam žmogui jūs mintimis siunčiate gerus palinkėjimus. Būkite su juo mandagūs, gražiai elkitės ir tada pasikeis atsakomoji reakcija.  Bet gamtoje yra vietų, kur iš tikrųjų yra bloga energija. Tokioje vietoje jūs jaučiate šaltį, nuovargį, baimę, ir tai gali jaustis net miegant. Yra tam tikrų ligų, kurios susijusios ne su fizinio kūno būkle, o su vieta, kur mes miegame. Metodas, kuriuo galima keisti blogą vietos įtaką, vadinasi feng šui. Jeigu jus jaučiate, kad kažkur išorėje yra bloga ci, bloga energija, kuri jus veikia, tai ką reikia daryti?

Galima nuo tos vietos nueiti. Kai kurie pataria pakabinti veidrodį. Jūs galite naudoti tą metodą, kuris, kaip jums atrodo, padeda. Arba galima  padidinti jūsų turimos jan energijos kiekį, tada bloga energija nebeįtakos. Tai primena imuninės sistemos veikimą. Jei mūsų imuninė sistema stipri, tai mes periodiškai neperšalame nuo šalčio ir blogo oro.

Norint  padidinti  jan energijos kiekį reikia praktikuoti.

Norite paprasto pratimo? Pasistenkite vėl pajausti energinį kamuoliuką dešinėje rankoje. Įvedam šį kamuoliuką į bambą, ir nuo bambos mintimis gilyn į kūną. Dabar moterys tegu padeda dešinę ranką ant bambos (delno centras ant bambos), o kairę ranką ant viršaus. Vyrai atvirkščiai. Didįjį viršutinės rankos pirštą sujunkite su kitu delnu. Taigi rankos ant bambos. Mintimis sujungiame delnus su šiuo kamuoliuku ir pradedame lengvai spausti bei atpalaiduoti rankas, įsivaizduodami, kad jūs suspaudžiate ir atpalaiduojate kamuoliuką. Po tam tikro laiko viduje po rankomis atsiranda šiluma bei pulsacija. Dabar patogiai atsisėskite, užsimerkite. Atliksime šį pratimą - spausime bei atpalaiduosime kamuoliuką. Įsivaizduokite, kad kamuoliukas raudonos spalvos, vizualizuokite jį. Jauskite kamuoliuką. Tęskite kamuoliuko vizualizavimą, įsivaizduokite raudoną kamuoliuką. Lėtai suspauskite jį ir atpalaiduokite.

Jeigu kasdien prieš miegą tokiu būdu praktikuosite, tai po kelių dienų jūs pradėsite jausti vis stiprėjančią šilumą, kuri vėliau virs karščiu. Kai šis kamuoliukas jau bus karštas, jis pradės automatiškai judėti tam tikra trajektorija kūno viduje. Jūs galite naudoti šį kamuoliuką savęs bei  kitų gydymui. Pavyzdžiui, susirgimui gydyti šį kamuoliuką galima nukreipti į to susirgimo vietą. Jeigu žmogaus susirgimas susijęs su šalčiu - taip vadinamas in susirgimas, tai kamuoliukas (kai jis sustiprės) šalins šią šaltą energiją iš kūno.  

Išsiaiškinkime, ar turite tokį fenomeną kaip šalta ci, ar yra jūsų kūne daug šaltos energijos. Jeigu jūsų rankos ir kojos būna šaltos, tai byloja apie tai, kad šiose vietose trūksta jan energijos. Jeigu, pavyzdžiui, jūs kartais jaučiate, kad viena kūno pusė lengva, o kitą - sunki, tai ten, kur jaučiamas sunkumas, yra bloga ci. Kai jūs išlavinsite savo kamuoliuką ir jis taps karštu, tada jūs galėsite perkelti jį, pavyzdžiui, į savo rankas, ir jūs pradėsite jausti šilumą jose.

Jei šios praktikos pasekoje pajutote širdies plakimą, tai rodo, kad jūs turite potencialias širdies problemas. Todėl galite šį kamuoliuką kelti į širdies sritį ir daryti su juo masažą, tuo pat metu mintimis rankas laikykite sujungtas su kamuoliuku. Kamuoliukas pradės šalinti iš ten blogą energiją.

Iš kur iš viso atsiranda energija?

Jūsų organizme yra tam tikros įvairios energetinės paskirties sritys. Kūno sritis po bamba gavo apatinio dan tian pavadinimą. Tai vieta, kur mes galim gaminti bei laikyti energiją. Kai mes rankas laikome šioje srityje ir vizualizuojame raudoną kamuoliuką, tuo pačiu mes aktyviname šią sritį ir ji pradeda gaminti energiją. Taip pat ši sritis hormonus paverčia energija bei gerina jos kokybę. Reikalas tas, kad raudona spalva suteikia karščio pojūtį, tai mums duoda in energijos, ir ji gerina mūsų sveikatą. Kitos energijos spalvos naudojamos kitiems tikslams.

Dažnai manęs klausia, ar kamuoliuką palikti skaudamoje vietoje, ar gražinti į savo vietą. Galima palikti kamuoliuką skausmingoje srityje - savo ar kito žmogaus, kurį jūs gydote. Po to jūs vėl praktikuosite ir gausite naują kamuoliuką.

Kai mes praktikavome rankomis su kamuoliuku, jūs matėte, kad ne kiekvienas gali jausti energiją. Bet nepriklausomai nuo to, tikite jūs tuo  ar ne, 80% žmonių gali ją pajausti labai gerai. Apie 10% žmonių jautrumas sumažintas, ir jie išvis negali jausti energijos. O dar yra 10% žmonių, kurie nejaučia iš karto, o po tam tikro praktikavimo laiko pradeda jausti. Ši energija egzistuoja nepriklausomai nuo tikėjimo. Bet jei jūs iš tikrųjų praktikuosite, tai bet kokiu atveju gausite rezultatą ir galėsite pagyti.

Jeigu žmogus nueis tik vieną kartą į sporto klubą pasportuoti, tai nepadidins jo raumenų jėgos. O jei jis darys tai kasdien, tai po mėnesio jo raumenys tikrai sustiprės. Taip pat ir čia: energija gerėja bepraktikuojant.

Klausimas: ar šį kamuoliuką galima perkelt tik į vieną vietą ar į kelias?

Atsakymas: jūs galite šiuo kamuoliuku kelias dienas gydyti tik vieną sritį, jei joje rimtos problemos. Bet galima dirbti ir su kėliomis vietomis, tai priklauso nuo jūsų noro bei poreikio.

Kai kamuoliukas jau išlavintas, tai problemos iš tikrųjų pradeda trauktis - jūs pradedate šiuo kamuoliuku gydytis.

Jeigu žmogus turi stuburo disko išvaržą, tada dirbama su šlapimo pūslės kanalu, o jei problemos su stuburu atsiranda kažką sunkaus pakėlus, tai naudojami visai kiti atstatymo būdai.

Bet kokiu atveju, cigun praktika padės jums išsiaiškinti savo būklę ir ją pagerinti esant būtinybei

 

 

 

 

 

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai