Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Skausmas per praktiką
Skausmas per praktiką

1. Skausmai. Pagal tradicinę kinų mediciną, kiekviename sergančiame ar kada nors sirgusiame kūno lopinėlyje kanalai, kuriais teka či energija,  susiaurėja arba užsikemša. Ten energija negali lengvai tekėti ir užsistovi, kas, savo ruožtu, sutrikdo kraujotaką. Tokį kanalą galima palyginti su perdžiūvusios upės vaga, kurios tik pačiose giliausiose vietose dar yra šiek tiek vandens.

            Atliekant Didįjį medį į organizmą iš išorės patenka didelis kiekis či. Kai či susikaupia pakakamai, ji pirmiausia automatiškai „suteka“ į vietas, kuriose jos labiausiai trūko. Taip persiskirsto či. Tuo metu, kai ji teka susiaurėjusia ar užkimšta kanalo vieta, žmogus jaučia skausmą. Kinijoje apie tai sakoma: „Či kovoja su liga“.

            Skausmo intensyvumas ir trukmė gali skirtis:

            a) kartais aštraus skausmo priepuolis ištinka grupinių užsiėmimų metu arba praktikuojant namie. Jis greitai praeina ir niekada nebepasikartoja. Tai reiškia, kad žmogus gavo pakankamai či, kad iškart, vienu smūgiu „pramuštų“ sunkiai praeinamą kanalo vietą. Tada liga ima trauktis;

            b) pasitaiko, kad skausmas primena įprastą ligos paūmėjimą ir trunka ilgai – keletą dienų ar savaičių. Tačiau nutraukus čigongo praktiką skausmas dingsta. Taip būna sergant ilgalaikėmis chroniškomis ligomis. Kartais net apima jausmas, kad skauda visiškai viską... Tai reiškia, kad jūsų organizmas labai pažeistas ir greičiausiai prisotintas cheminių preparatų. O či kaupiasi lėtai. Tada ligos gydymas ir organizmo išvalymas nuo vaistų, šlakų ir druskų trunka labai ilgai.

            Todėl jokiais būdais nederėtų nutraukti praktikos. Suteikite či galimybę užbaigti pradėtą gyjimo procesą. Juk pradėjus bet kokį gydymą liga dažnai suaktyvėja, o po to žmogus pasveiksta. Taip ir čia. Tačiau šiuo atveju, skirtingai nuo kitų gydymo būdų, pirmiausia, neegzistuoja šalutiniai efektai (kaip vartojant vaistus), antra, jūs gydotės nuosava či, kuriai tereikia padėti susikaupti tam tikroje jūsų kūno vietoje. Todėl ji niekaip negali jums pakenkti. Juk gydotės ne išoriškai, jūs užsiimate savigyda. Ir jus veikia ne kažkas svetimas, o jūsų nuosava či, kuri pati suteka ten, kur turi sutekėti, ir atlieka darbą, kurį turi atlikti. Tad pasistenkite jai netrukdyti, jei, žinoma, norite pasveikti;

c) pasitaiko, kad iki praktikos praktikuojančiajam neskaudėjo nieko, ir jis puikiai jautėsi, kol... nepradėjo praktikuoti. O praktikuodamas ėmė jausti skausmus. Tai – patikima savidiagnostika. 

ATMINKITE!

Ten, kur či teka laisvai, žmogus niekada nejaučia skausmo ar diskomforto būsenos. 

            Skausmas praneša, kad šioje vietoje yra problemų. Todėl pirmiausia pasistenkite prisiminti, ar nesate patyrę kokių nors traumų, operacijų, kaulų lūžių – nebūtinai neseniai. Tai galėjo nutikti prieš 5, 10,... 50 metų, ankstyvojoje vaikystėje. O jei negalite nieko prisiminti, vadinasi, toje vietoje įvykę kažkokie pažeidimai, ir reikia imtis priemonių. Jei skausmas pakeliamas, tęskite praktikas ir skausmas pasitrauks, išsinešdamas su savimi ir ligą. Jei skausmas labai stiprus, kreipkitės į gydytojus ir ištirkite tą organizmo vietą, nes lengvai išreikšti sutrikimai ateityje gali virsti sudėtinga liga.

            Taigi, jeigu esate patyrę operacijų, kaulų lūžių, sumušimų, traumų, chroniškų vidinių organų ar sąnarių uždegimų, radikulitų, artritų, sinusitų ir t.t., net ir taisyklingai stovėdami neišvengiamai jausite skausmą. Kartais tose vietose vietoj skausmo jaučiamas ryškus diskomforto jausmas;

d) tačiau praktikuojant čigongą pasitaiko dar viena skausmo rūšis – labai intensyvi savos energijos treniruotė.  Ji  kartais primena fitnesą: jei jūs vieną dieną intensyviau pasportuosite, kitą dieną jums gali skaudėti raumenis. Tai suprantama. Praradus saiko jausmą praktikoje atsitinka panašus dalykas. Kai kuriems žmonėms kalcio trūkumas gali sukelti traukulius ar spazmus tam tikrose kūno vietose.

            Jei intensyviai praktikuodami jūs imate jausti panašaus pobūdžio skausmus, gerkite kalcį arba kaulų nuovirą (kaulus reikia virti labai ilgai). Tokie nemalonūs simptomai atsiranda, kai judanti energija daro įtaką fiziniam kūnui, ir jis keičiasi. Tokiu atveju paprastai reikia papildomai vartoti mikroelementų. Todėl jei jaučiate stiprius skausmus, nesirūpinkite – tai įprasta reakcija, trunkanti ne ilgiau, nei porą dienų.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai