Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Pratimas STEBUKLINGASIS DRAKONAS MAIŠO JŪRĄ
Pratimas STEBUKLINGASIS DRAKONAS MAIŠO JŪRĄ

Pratimas STEBUKLINGASIS DRAKONAS MAIŠO JŪRĄ 

            Pažodžiui verčiant pavadinimą iš kinų kalbos, pratime kalbama apie drakono dvasią – šen lun. Hieroglifas šen kinų kalboje reiškia „Dvasia“ ar „Siela“ – priklausomai nuo lygmens. Su šiomis sąvokomis jau susipažinote pirmajame skyriuje. Tačiau drauge su Drakono hieroglifu „Lun“ jis tampa „stebuklingu“, „stebukliniu“, „iš kito pasaulio, tačiau tikrai egzistuojančiu“.

            Pirmiausia turite įsivaizduoti, kad esate drakonas. Paprastai klausytojai klausia, kokiu drakonu save įsivaizduoti: kinišku ar pasakišku, o gal dar kokiu? Juk kinų drakonas turi vieną galvą, o pasakiškasis gali turėti jų daug.

            Įsivaizduokite kinų drakoną, nes jis yra vandens gyvis, o pasakų drakonai gyvena olose. O darydami pratimą  įsivaizduojame, kad maišome jūrą. Mes norime, kad drakonas mums suteiktų informacinės pagalbos. Drakonas turi galingą kūną. Norime, kad vandens energija ir drakono informacija stiprintų mūsų inkstų funkciją, stuburo juosmens dalį ir visą  kūną.

            Taigi, įsivaizduokite, kad esate drakonas jūroje. Aplink tik vanduo, jus gaubia žydra ir tiršta jūros giluma.

 

            Pirmasis prasminis lygmuo. Fiziniame lygmenyje šis pratimas gerina  stuburo dalį nuo liemens iki kryžkaulio bei kojų sąnarių funkcijas. Sukantis didžiausią apkrovą patiria liemens–kryžkaulio zona, tačiau dirba – taip pat sukasi – ir keliai. Liemens srityje yra sunkiai atveriamas taškas Minmen. Todėl šioje zonoje dažnai kaupiasi nešvari či, kuri savo ruožtu trikdo kraujotaką – užsistovėjus energijai, kyla skausmas ir diskomfortas, be to, tai gali sukelti onkologinius susirgimus. Šis pratimas užtikrina gerą aprašytosios zonos funkcionavimą.

            Antrasis prasminis lygmuo. Kai mes įsivaizduojame esą drakonai vidury jūros, kaip ir trečiajame pratime, dirbame su vandens energija. Aktyviai dirba inkstų sritis. U–sin koncepcijojes teigiama, jog inkstai priklauso vandens stichijai. Tai reiškia, kad vandens ir inkstų či struktūros yra beveik vienodos. Uždėję rankas ant inkstų, perkeliame į juos savo dėmesį. Jei sugebėsite ne tik įsivaizduoti, bet ir pasijusti esą kunkuliuojančio vandens sūkuryje, sukdamiesi jausite vandens pasipriešinimą, tokio vandens či skalaus jūsų inkstus. Ji tekės kiaurai jūsų kūnu, per inkstus, skalaudama juos ir šalindama iš jų susikaupusią nešvarią či. O tai, savo ruožtu, gerins inkstų vandens energiją. Stiprinant inkstų energiją, tvirtėja kaulų audinys. Todėl šis pratimas stiprina visą mūsų kaulų sistemą. Tačiau kinų medicinoje inkstais vadinamas ne atskiras organas, o organų sistema – visa šlapimtakio sfera. Šis pratimas padeda gerinti visos šios sistemos funkcijas.

            Be to, supurtymo akimirką energija kyla aukštyn, o kadangi tuo pačiu metu atsipalaiduoja vidiniai organai, ji pašalina nešvarios energijos sankaupas, taip valydama visą kūną. Taisyklingai atliekant šį pratimą netrukus imsite jausti karštį, karštus srautus kojose ir juosmens zonoje.

            Trečiasis prasminis lygmuo. Jūs turite įsivaizduoti ir pasijusti esą drakonas jūroje. Susitapatinkite su juo. Jei atlikdami šį pratimą pateksite į čigongo būseną, suprasite, kad drakonai egzistuoja, kad jie yra realūs, tačiau gyvena kituose pasauliuose, o jūs kuriate būsimojo jūsų bendravimo pagrindus – bendravimo su kitais pasauliais, kitomis civilizacijomis, kitomis rūšimis ir gyvybės formomis.

 

Meistro pasakojimas

            Rytuose, ypač Kinijoje, drakonai yra itin gerbiami. Anksčiau egzistavęs drakono kultas turėjo galybę įvairiausių ritualų. Šiais laikais jie virto švenčių ir šokių elementais. Egzistuoja legenda apie tai, kad kažkada, labai seniai, drakonai buvo kinų protėviai, tad dabartiniai kinai yra jų tolimi palikuonys. O patys drakonai ir dabar gyvena kituose pasauliuose, į kuriuos persikėlė pasiekę tam reikalingą Šen lygmenį. Henanio provincijoje atlikti archeologiniai kasinėjimai aptiko kapavietę (senesnę nei 7000 metų), kurioje iš abiejų skeleto pusių buvo išdėlioti tigro ir drakono atvaizdai. Ir šiandien drakonus galima išvysti stogų puošybos elementuose, statomi drakono formos namai ir atrakcionai, medžiams ir krūmynams Kinijos miestų gatvėse ir parkuose dažnai taip pat suteikiama drakono forma. Ir, be abejo, drakono atvaizdų galima rasti ant visų senų statinių ir visuose vienuolynuose (XIV pav.). Įdomu tai, kad daugiausia drakonų, žaidžiančių su perlu, atvaizdų yra išražyta ant vėžlių stelų ir postamentų. Ar tik ne jie paliko savo palikuonims visa tai, ką suvokė prieš palikdami šį pasaulį? Ir ar tikrai tai – tik legendos?

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai