Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Kuo pagrįsta diagnostika rankomis
Kuo pagrįsta diagnostika rankomis

            Kokiais principais remiasi šie metodai?

            Mes žinome, kad kiekvieną gyvą būtybę supa biologinis laukas. Čigongo sistemoje šį lauką vadiname či lauku. Visi šie laukai skiriasi. Be to, savą či lauką turi kiekvienas organas, o visumoje visi šie laukai sudaro vientisą organizmo či lauką. Tam tikrą laiką praktikuojant čigongą, atsiveria mūsų kanalai ir BAT, delnai tampa gerokai jautresni ir per juos galime jausti kitus či laukus.

            Diagnozuojant svarbu kreipti dėmesį į tris faktorius:

pirmasis – diagnozuojamojo būklė,

antrasis – diagnozuojančiojo būklė,

trečiasis – diagnozavimo metodika.

            Žmonių delnai išlieka sveiki, net sergant įvairiais susirgimais. Todėl atsipalaidavus, iš pradžių nejaučiant jokių pojūčių, delnais diagnozuoti galima pakankamai tiksliai. Jei žmogaus delnų či laukas susiliečia su kito žmogaus (ar organo, augalo) či lauku, delnuose atsiranda tam tikri neįprasti pojūčiai. Ligos iškreipia lauką, ir mūsų rankos tai jaučia. Todėl turime turėti žinių, koks mūsų organas skleidžia šilumą, koks – vėsą, o kurie organai įprastai turėtų būti nejaučiami. Žinodami šias organų charakteristikas, diagnostikos metu galėsime pastebėti, kuriose vietose energija yra normali, o kuriuose organuose pažeista. Jeigu jūs jau jaučiate či darydami paruošiamuosius pratimus, šiuos pojūčius galite naudoti diagnozuodami. Taip vedžiojant ranka ties žmogumi, net jo neliečiant, galima justi šiltesnius ir vėsesnius plotus bei sergančias vietas.

            Mūsų kūno problemos dažniausiai kyla dėl sutrikusios energijos.

            Kaip mūsų organizme reiškiasi energija ir kokius pojūčius ji kelia?

            Mes esame įpratę jausti šilumą. Paprastai mes jaučiame žmogaus kūno skleidžiamą šilumą. Taip pat galime justi tam tikrų kūno vietų skleidžiamą šaltį. Vėjas – viena iš energijos apraiškos formų. O kas yra skausmas, kurį jaučiate? Kiekvieno iš mūsų patirtis rodo - užsiimant čigongu gali kilti patys įvairiausi pojūčiai: spaudimas, tirpimas, drėgmė ar sausumas... Gali darytis tvanku ir sunku kvėpuoti. Kinų kalboje tokiu atveju sakoma: „širdį privėrė durys“. Paprastai tai nutinka per vasaros karščius esant itin didelei drėgmei. Dar pasitaiko švelnūs ir slidūs pojūčiai, arba priešingi jiems - šiurkštumas ir glebumas. Yra begalė žodžių, kuriais galima tai aprašyti. Tačiau tai – tik žodžiai, o mes turime išmokti jausti ne tik per praktikas, bet ir diagnozuodami.

            Turime žinoti, kokie normalūs, taisyklingi energijos pojūčiai turi kilti, jei žmogus sveikas ir jei serga. Kitaip tariant, norint dizagnozuoti, reikia žinoti ir jausti, kaip turi būti, o kaip – ne. Šilumą, šaltį, spaudimą ir skausmą gali jausti kiekvienas. Šie simptomai svarbiausi, nes daugiau nei 60 procentų ligų sukelia vėsos, šalčio, šilumos ir karščio pojūčius.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai