Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Klausimai ir atsakymai
Klausimai ir atsakymai

 

1

Kokios spalvos energiją mes priimame?

Negalvokite apie spalvą. Galvokite apie tai, kokią energiją priimate: tiesiog kalnų energiją, arba saulės energiją, arba vandens energiją...

 

2

Ką mums duoda kiekviena iš šių energijų: Saulės, Mėnulio, kalnų...?

Įvairūs dalykai, skirtingos stichijos suteikia mums skirtingos energijos. Jei, tarkime, turite polinkį dažnai pykti, greitai susierzinate, jei jums dažnai džiūsta liežuvis ir lūpos, raudonuoja akys ir sausa oda, tai rodo jan energijos perteklių jūsų organizme. Tokiu atveju tikslinga priimti vandens arba Mėnulio energiją. Jei visada šąlate, jei jūsų rankos ir kojos nuolat šaltos, turėtumėte semtis Saulės energijos. Jei nepastebite jokių išreikštų ligų simptomų, tiesiog tiesiate rankas į dangų ir priimate į savo kūną Visatos energiją.

 

 3

Kodėl švarią energiją priimame nuo galvos link kojų, o ne atvirkščiai?

Kas svarbiau – kojos ar smegenys? Todėl mes priimame tą energiją, kuri pirmiausia įeina į smegenis, o tada per pėdas išstumia iš kūno visą nešvarią energiją. Mes nenorime, kad nešvari energija sutekėtų į smegenis ir jas veiktų. Be to, nešvarią energiją turime išstumti į žemę, nes būtent žemė transformuoja ją į naudingą medžiams ir augmenijai energiją.

 

 4

Kas gali garantuoti, kad mes iš Kosmoso renkame gerą energiją, o ne atimame ją iš kitų žmonių ir žmonijos?

Aplink mus yra begalė energijos, daug daugiau, nei oro. Juk jūs nemanote, kad įkvėpdami orą jūs atimate jį iš kito žmogaus?

Tačiau juk mes kvėpuojame automatiškai, nuo gimimo. O energiją kaupiame sąmoningai. Galbūt kaip tik todėl mes ją atimame iš kitų, kitaip tariant, „vampyruojame“?

Gerai, paimkime kitą pavyzdį: jums reikia jūros vandens. Jūroje auga įvairiausi augalai, gyvena žuvys ir jūros gyvūnai, ir jų visų organizmuose taip pat yra vandens. Kaip jums lengviau paimti vandenį: pasemti iš jūros ar išspausti žuvį ar jūržolę? Tačiau vandens jūroje ir oro žemėje yra gerokai mažiau, nei energijos toje pat jūroje ir atmosferoje.

 

5

Kokios spalvos či įsivaizduoti ją įkvepiant ir iškvepiant?

Nereikia specialiai įsivaizduoti spalvos. Pirmiausia pasistenkite įkvėpdami ir iškvėpdami pajusti či. Vėliau, kai aktyvuosis Trečioji akis, spalvą pamatysite, ir jos nebereiks įsivaizduoti.

 

 6

Aš labai gerai jaučiu skirtumą įkvėpdamas ir iškvėpdamas per delnus, tačiau nieko nejaučiu kvėpuodamas per pėdas. Kodėl?

Tai rodo, kad pėdose esantys taškai dar nėra atsivėrę, nes pėdos atlieka daug grubesnį ir vienodesnį darbą, nei plaštakos. Skirkite šiam pratimui daugiau laiko.

 

 7

Kai bandau pažaisti kamuoliuku, mėtant jį iš vienos rankos į kitą, dešiniąja ranka jį jaučiu puikiai, o kairiąja – vos vos. Kaip tai paaiškinti?

Mes jau kalbėjome, jog jan kūno pusė paprastai yra jautresnė, o dešinioji dalis yra jan.

 

8

Jaučiu, kaip vienų žmonių delnai skleidžia šilumą, o kitų – vėsą. Ar tai reiškia, kad pirmieji duoda energiją, o antrieji – ją atima?

Nieko panašaus. Paprastai in či yra vėsesnė. Todėl galite jausti, kad vieni žmonės spinduliuoja daugiau in, o kiti – daugiau jan energijos. Šių energijų santykis paprastai priklauso nuo žmogaus būklės.

 

 9

Kairiąja ir dešiniąja ranka jaučiu skirtingai. Ar tai normalu?

Paprastai taip ir būna. Galima treniruoti rankas, kad jos būtų vienodo jautrumo. Bet paprastai viena ranka būna jautresnė.

 

 10

Prašom pakartoti, kaip patiems nustatyti, kokią či priimti – in ar jan.

Jeigu turite daugiau jan (taigi, in ir jan balansas pažeistas), greičiau susierzinate ir dažnai džiūsta burna. Diagnozę galima nustatyti iš gomurio ir sausų bei suskerdėjusių lūpų. Tokiu atveju būtina papildomai sugerti in energijos. Jei jums dažnai šalta, jaučiate silpnumą, tingulį, liūdesį, vadinasi, verta papildomai pasipildyti jan energijos.

 

 11

Ar būtina kaupti energiją per Baihuei ir Junciuan, kad išspinduliuotume ją per Laogun, ar galima tiesiog laikyti rankas ir jausti, kaip energija teka tiesiogiai iš mus supančios aplinkos?

Galima ir taip, jei esate labai jautrus.

 

 12

Miesto oras yra gana užterštas, o namuose betoninės dangos. Ar tokiomis sąlygomis galima praktikuoti čigongą?

Be abejo, grynas oras geriau – jis sveikesnis. Tačiau visai nesvarbu, kur praktikuosite čigongą – tinka bet kuri vieta. Juk svarbiausia čia – mūsų sąmonės, mūsų proto darbas.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai