Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Šeštasis Džun Juan Ciguno principas
Šeštasis Džun Juan Ciguno principas

Šeštasis Džun Juan Ciguno principas


Šeštasis principas: praktikuokite, nesirūpindami dėl rezultato ir negalvodami apie sėkmę


Šis principas labai labai svarbus. Tačiau jo formuluotė iš karto mus suglumina ir nuvilia, nes tai prieštarauja mūsų įprastam mąstymui ir žinioms, mūsų patirčiai. Juk įprastame gyvenime, jei nežinome, ar pasieksime sėkmę kokioje nors veikloje, dažniausiai jos net nepradedame. Daugelį dalykų pradedame daryti tik tuo atveju, jeigu tikimės sėkmės, ar bent jau, kraštutiniu atveju, manome, jog turime didelę tikimybę pasiekti sėkmę.

Tačiau čia, ciguno praktikoje, viskas kitaip, nes principas teigia: tiesiog praktikuokite, ir niekada negalvokite apie rezultatą. Žinoma, mes turime praktikuoti, naudodami savo protą. Be abejo, mums reikia galvoti, ką ir kaip turime daryti. Tačiau tai darant pas jus neturi būti jokio įsivaizdavimo, kada jūs pasieksite tam tikrą rezultatą, kada būtent jus aplankys sėkmė.

Jei praktikos metu jūs galvosite, kad turite įgyti tam tikrus sugebėjimus, pavyzdžiui atverti Trečiąją akį arba išmokti kažką gauti teleportacijos būdu, tada tai neįvyks. Jeigu jūs tiesiog praktikuosite, neturėdami troškimo kažką pasiekti ir eisite natūraliu savo galimybių vystymosi keliu, galėsite pasiekti tam tikrą tikslą. Tačiau jei tai darysite remdamiesi savo asmeniniu įsivaizdavimu, nukrypsite nuo šio kelio, ir tada gali kilti problemų. Kodėl?

Ciguno sritis labai specifinė. Čia viskas skiriasi nuo europietiško mąstymo. Jeigu užsiimate savo įprasta veikla ir kaskart apmąstote, kokį turite gauti rezultatą, jei nuolat siekiate jo, visąlaik sutelkdami į jį dėmesį, tai savo įprastame gyvenime bei darbe jūs tą rezultatą galite pasiekti. Čia viskas kitaip, nes praktikoje būtina, kad vidinė praktikuojančiojo energija judėtų kartu su Kosmoso energija, ta pačia kryptimi. Jeigu labai daug galvosite apie rezultatą, savo energijos judėjime sukelsite netvarką – pasikeis jos kryptis ir jūs nesugebėsite pasiekti aukšto lygmens.

Galvodami apie rezultatus ir jų tikėdamiesi, jūs stabdote savo vystymąsi.


Meistro pasakojimas

Kartais žmogus galvoja, kad yra pasirengęs išvystyti tam tikrus sugebėjimus, ir nori juos kuo greičiau paskatinti. Jis mano, kad pasiekė aukšto lygmens, tačiau tai tik jo asmeninis įsivaizdavimas. Kartais tai, ką jūs galvojate apie save, nėra tiesa. Praktikuojant toliau, tai tampa suprantama.

Ciguno užsiėmimuose turite sąžiningai praktikuoti ir negalvoti apie rezultatus, dėl to kad dažniausiai jūs patys negalite įvertinti, ar sėkminga jūsų praktika.

Prieš keletą metų, kai buvau Tiumenėje, vienas iš klausytojų uždavė man klausimą – ar galiu aš jam pasakyti, ar jis pasieks sėkmę? Jis pasakė, jog jeigu negaus teigiamo atsakymo, neužsiims praktika, nes jo gyvenime tai atima labai daug laiko, o laiko veltui švaistyti jis nenori. Ar teisinga taip formuluoti klausimą?

Juk jeigu įstojate mokytis į universitetą, ar žinote iš anksto, jog garantuotai pasieksite sėkmę gyvenime, įgiję šią specialybę? Dažniausiai žmonėms kyla nuojauta dėl savo pačių ateities. Gali būti, kad ne šimtu procentų pasitikite savo nuojauta, tačiau kyla pojūtis, jausmas, kad kažkokioje srityje pasieksite sėkmę. Dažnai nutinka situacijos, kuriose net negalėjote įsivaizduoti, kad jums pačiam nesitikint, jus aplankys sėkmė.

Yra speciali knyga „I Dzin“ („Permainų knyga“), pagal kurią galima pranašauti ateitį. Tačiau kas iš tikrųjų gali žinoti savo ateitį? Ir kas gali garantuoti, kad nepasikeis jūsų ateitis, kad jūsų likimas nepasikeis? Aš galiu pasakyti tik tiek: „Garantuoju jums, kad jūs gyvensite mažiau nei 150 metų“. Tai – tiesa.

Galima kalbėti apie tai, kad likimas veda jūsų gyvenimo kelią tam tikra kryptimi ir palaiko jį tam tikrame lygmenyje. Tačiau jei nutinka kažkokie įvykiai, jie gali paveikti jūsų likimą. Tada gyvenimas keičiasi, ir gali nukrypti nuo buvusio kurso. Dėl to daug kas gali vykti jau nebe taip, kaip turėjo vykti iki tų įvykių įsikišimo, t.y. tarsi pagal pradinį scenarijų. Dėl to ir sakome, kad turite praktikuoti negalvodami apie sėkmę ir nesirūpindami dėl galimų rezultatų. Jei visą laiką galvosite apie rezultatą, apie tai, ką turite gauti, niekada nesugebėsite įeiti į gilios Tylos ar Pauzės būseną, nes smegenys visą laiką dirbs. Tokioje situacijoje smegenyse nuolat dominuos mintys apie tai, kaip realizuoti savo troškimą.

Galiu pasakyti remdamasis savo asmenine patirtimi, kad jeigu iš tikrųjų norite pasiekti sėkmę – nereikia galvoti apie savo ateitį, nereikia jos planuoti.

Ir vėl tai prieštarauja mūsų įprastam loginiam mąstymui. Mes įpratę planuoti savo gyvenimą bei tikėtis, kuo užsiimsime, tarkim, po penkerių metų, kokia bus mūsų buitis, automobilis, kas apskritai su mumis vyks. Kalbant apie ciguną, negalima kurti jokių planų. Jei galvojate, kad štai šiais metais, pavyzdžiui, nuvyksite į Šaolinį, ir ten atversite matymą Trečiąja akimi, tai aš visiškai įsitikinęs, kad to negausite. Taip vyksta dėl to, kad dvasinio vystymosi srityje, ypatingai cigune, rezultatas ateina iš ne-sąmoningumo: be nusistatymo, be planų, tarsi neįsisąmoninant. Tai ne sąmonės praradimo būsena, o ne-sąmoningumo būsena. Tai reiškia: kad gautumėte rezultatą, ir būtent netikėtą, turite naudoti ne-sąmoningumą, jūs turite būti ne-sąmoningumo būsenoje.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai