Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow Kvėpavimas oda, arba kvėpavimas kūnu
Kvėpavimas oda, arba kvėpavimas kūnu

Mūsų oda kvėpuoja. Tiesa, tai labai silpnas kvėpavimas, automatinis, ir žmogus praktiškai jo nejaučia. Bet jeigu kažkuo uždengti odos plotą taip, kad ji negalėtų kvėpuoti (pavyzdžiui, klijais, dažais, plėvele), ten greitai atsirastų problemų. Yra specialūs metodai, kurie gali išvystyti ir daug kartų sustiprinti odos kvėpavimo funkciją. Tuo atveju pilnai atsiveria kūno paviršiuje esantys bioaktyvūs taškai ir kanalai, kas savo ruožtu sudaro sąlygas gyti visiems organams, pranyksta bronchitas ir astma.

Šiandien viena rimčiausių problemų – onkologiniai susirgimai, be to, vėžys dabar „jaunėja“. Dar neseniai vėžys atsirasdavo dažniausiai pas pagyvenusius žmones, vyresnius nei 60 metų. Žinoma, būta atvejų ir tarp jaunų žmonių, tačiau žymiai rečiau. Dabar jis pajaunėjo trisdešimčia metų, ir sutinkamas žymiai dažniau. Tačiau vėžys nemėgsta deguonies. Deguonis neigiamai veikia auglius. Deguonies perteklius, ar bent jau pakankamas kiekis tam tikroje vietoje gali paskatinti toje vietoje esančių auglių išnykimą. Vienas iš metodų prisotinti audinius deguonimi – kvėpavimas per odą, nukreiptas į sergančią vietą. Ir, žinoma, tai puikus metodas tokių susirgimų profilaktikai.

Yra ir kitų šios praktikos tikslų. Jūs jau žinote iš savo patirties pirmos pakopos užsiėmimuose, kaip sudėtinga pasiekti proto tylos būseną. Kai galiausiai pavyksta atsipalaiduoti ir pasinerti į gilios ramybės būseną, plaučiai to padaryti nesugeba – jie vis tiek dirba, aprūpindami kraują deguonimi. Kai tik plaučiai pradeda dirbti, tyla pertraukiama – atsiranda mintis. Tam, kad gerai praktikuotumėte, kad iš tikro efektyviai judėtumėte į priekį, būtina pasiekti ne trumpalaikio, o ilgalaikio visiško atsipalaidavimo ir tylos. Reikia, jog tuo metu plaučiai nurimtų – nustotų dirbti. Kaip gi taip? Juk deguonis mums būtinas bet kokioje būsenoje. Bet čia ir galime jį gauti per kvėpavimą oda. Oda kvėpuoja – plaučiai gali nurimti.

Meistro pasakojimas

Kvėpavimas oda – labai efektyvus sveikatinimo ir gydymo metodas. Tačiau žmogaus, kaip biologinės rūšies, vystymuisi tiesiog būtina įsisavinti kvėpavimą oda. Be jo neįmanoma praktikuoti aukštesnių lygių. Juose mes praktikuojame tylos būseną, pauzę, po to – sustabdymą.

Anksčiau šis metodas buvo laikomas paslaptyje, ir didžioji dalis žmonių nebuvo jo mokomi. Tačiau tas, kuris nori pasiekti aukštesnių ciguno lygių, turi būtinai jį įsisavinti. Dabar šio metodo apmokomas bet kuris žmogus, kuris ateina į antros pakopos užsiėmimus.

Per kurį laiką žmogus pradeda jausti tam tikrus pokyčius. Jei gerai praktikuojame – ateina labai maloni būsena.

Kad įsisavintumėme kvėpavimą oda, reikia treniruotis, kaip ir su visais naujais metodais, susijusiais su kūnu. Pavyzdžiui, ar galite tiesiog, be pasitreniravimo, valgyti lazdelėmis? Negalite? Todėl, kad nėra atitinkamos treniruotės. Taip ir su oda.

Kalbant apie sveikatą, tokie kvėpavimo pratimai labai naudingi, nes žymiai pagerina kraujo mikrocirkuliaciją. Kinijoje šioje srityje atlikti specialūs žmogaus kraujo mikrocirkuliacijos tyrimai prieš ir po ciguno praktikos. Atrasta, jog pas kiekvieną dalyvį kraujo mikrocirkuliacija padidėjo iki 50% virš įprastos normos, lyginant su priimtais standartais.

 

Dauguma ligų susiję su kraujo mikrocirkuliacijos sutrikimais. Egzistuoja įvairūs jos gerinimo būdai. Kvėpavimo metodai Džun Juan Cigune nėra pagrindiniai. Jie – tik instrumentas, padedantis pagrindinei praktikai, nes be jų neįmanoma pasiekti pauzės ir tylos. Po tokios treniruotės kvėpavimo tankumas nuo 16 kartų per minutę sumažėja iki 5 ir mažiau. Tai padeda prailginti gyvenimą.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai