Pradžia arrow Tekstai arrow Cigunas arrow NEŠVARIOS ČI VALYMO BŪDAI
NEŠVARIOS ČI VALYMO BŪDAI

Dažnai gyvenant sėslų gyvenimo būdą, nepakankamai judant ir sportuojant gali sutrikti kai kurių kūno organų (širdies, skrandžio ir t.t.) erdvinė orientacija. Tokiu atveju tose kūno vietose sutrinka energijos ir kraujo cirkuliacija. Be to, gali kilti diskomforto būsena, neleidžianti ilgesnį laiką praktikuoti tyliųjų statinių pratimų. Tokiu atveju taip pat būna sunku atsipalaiduoti bei patekti į gilios ramybės ir proto tylos būseną.

1 būdas. Kūno valymas purtymu
Purtymasis leidžia atpalaiduoti kūną bei raumenis ir taip padeda organams atstatyti teisingą orientaciją kūne pagal Žemės magnetines jėgos linijas.

Pratimo etapai
Pratimas atliekamas taip:

1. Pradinė padėtis: kojos pečių plotyje, rankos laisvai kabo palei kūną, kūnas atpalaiduotas.
2. Pasistiebkite ant pirštų galų, tada greitai perkelkite kūno svorį ant kulnų, stuktelėdamit jais į žemę ir supurtydami kūną.
3. Įsivaizduokite, kaip kūnui leidžiantis ir stuktelint kulnais nešvari či per pėdas ir taškus Junciuan išteka į žemę.
4. Pratimą kartoti 1-5 minutes. Galite jaustis kaip atšokantis nuo grindų kamuoliukas.
Pratimo trukmė priklauso nuo jūsų sveikatos būklės. Sergant rimtomis širdies ligomis, smegenų kraujagyslių spazmais, stuburo tarpslankstelinėmis išvaržomis ir kitomis fizinį aktyvumą ribojančiomis ligomis, supurtymas neturėtų būti intensyvus ir ne ilgesnis kaip 1-2 minutės. Tokiu atveju turite įsiklausyti, kaip jaučiatės.

Pratimo reikšmė ir prasmė

Pratimą rekomenduojama daryti kūno atpalaidavimui prieš Didžiojo medžio praktiką bei ilgesnį laiką praktikavus statinius Tyliojo čigongo pratimus ir meditacijas. Jūsų poza per praktikas gali būti ne visiškai taisyklinga, ir tam tikrose vietose gali užspausti kanalus ar raumenų audinius. Tokie supurtymai leidžia pajusti sutrikusios kraujotakos ir energijos apytakos plotus – juose jausis sunkumas. Tačiau purtantis kūnas visiškai atsipalaiduoja, sunkumas nyksta ir imate jausti či judėjimą kūne. 
Pratimas naudingas pavargus, prastai ir liguistai jaučiantis bei esant blogos emocinės būsenos. 
Tokį išsipurtymą galima daryti po paciento diagnostikos ir gydymo, drauge su valymusi rutuliu.

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai